Tefarik (Paçuli Yağı)

Paçuli bitkisinin yağının metafizik etkilerinden bahsetmek isterim. Piyasada tefarik olarak satılan bu yağ, 4 şekilde kullanılabilir.

 1. Buhurdanlık ile:
  Buhurdanlıkta 2 tatlı kaşığı suya 1 damla tefarik eklenir. Mum ateşinde su buharlaştıkça ortamın enerji ve frekansını yükseltir. Enerji ve frekans tabirlerini özellikle kullanıyorum. İkisinin farklı tedavi edici özellikleri vardır. Buhurdanlığa 1,5 metre mesafedeki kişilerin ruhsal hallerinde frekans artışından dolayı iyileşme söz konusu olacak. Daha pozitif olma, mutluluk seviyesinin artması, kaygının azalması gibi. Enerji artışından dolayı, kişilerin üzerindeki düşük ve orta şiddetli enerjiler de temizlenecektir. Örneğin; nazar. Buharlaşma başladıktan en fazla 15dk sonra mum söndürülmelidir. Daha uzun süre kullanılmamalıdır. Günde en fazla 2 defa kullanılabilir.

 2. Vücuttaki enerji noktalarına sürerek kullanım:
  a) Sol avuç ayasının ortasına sürüldüğünde bilinçaltındaki olumsuz kayıtları temizler. Günde en fazla 2 defa sürülmesi yeterlidir, daha fazla sürülmesi kandaki oksijen seviyesinde azalma yapacağı için halsizlik yapabilir.
  b) Sağ elin baş parmak ile işaret parmağı arasındaki boşluğa sürüldüğünde kişinin beynindeki şartlanmaları yani bilinç düzeyindeki olumsuz kayıtları temizler. Günde en fazla 3 defa sürülebilir.
  c) İki kaşın ortasına sürülmesi durumunda epifiz bezinin çalışmasını dengeler. Aşırı çalışan epifiz bezi; kafada yorgunluk yapar, kanser hastalarında metastaza sebeptir, çocuklarda hiperaktivitenin sebebidir. Epifiz bezinin düzgün çalışması için günde 3 defa sürülmelidir.
  d) Başın arkası, burnun tam paraleline (hipofiz bezinin üstüne) nokta olarak sürülmesi durumunda hipofiz bezinin düzgün çalışmasını sağlar. Aşırı çalışan hipofiz bezi, kilo almaya sebeptir. Az çalışan hipofiz bezi, kilo alamamaya sebeptir. Dengeli çalışması için günde en fazla 5 defa sürülebilir.
  e) Boğaz boşluğundan 6 parmak aşağıya (timus bezinin üstüne) yani göğsün ortasının az yukarısına sürülmesi durumunda T3-T4 ve TSH değerlerinin dengelenmesini sağlar. Günde en fazla 1 defa sürülmelidir.
  f) Kalbin tam üzerine ve ortasına (nokta olarak) sürülmesi durumunda kalp kaslarındaki sorunlara iyi gelecektir. Günde en fazla 1 defa sürülmelidir.
  g) Kuyruk sokumuna sürülmesi durumunda cinsel fonksiyon bozukluklarına iyi gelecektir. Hem erkeklerde hem bayanlarda günde en fazla 2 defa sürülmelidir.

 3. Koklanması ile etkileri:
  a) Her gün 1 defa derince akciğerlere çekerek koklanıldığında bronşların düzgün çalışmasına yardımcı olur. En fazla 11 gün peşpeşe yapılabilir. Sonrasında mutlaka 1 hafta ara verilmelidir.
  b) Hafifçe kokusuna bakar gibi (derince koklanılmadan) günde 3 defa koklanıldığında sinüslere bağlı ağrıları iyi gelir.

 4. Yakılarak tütsü olarak kullanımı:
  Avuç içi büyüklüğünde organik pamuğa birkaç damla damlatılır. Uygun bir kabın içerisinde yakılır. 2 metre mesafe içerisinde bulunarak tütsülenilir. Kullanılan pamuğun organik olması çok önemlidir. Mutlaka pamuk ambalajında ORGANİK yazısını görmelisiniz. Organik yerine doğal vb. ifadeler olan pamuk kullanırsanız, bu tütsü baş ve kas ağrısı yapacaktır. Watsons, Gratis gibi mağazalarda organik pamuk bulabilirsiniz. Faydaları:
  a) Bağışık sistemini güçlendirmektedir. Birçok vitamin ve mineralden çok daha hızlı bağışıklığa katkı sağlamaktadır. Covid, grip, geçmeyen enfeksiyon sorunu olan kişilere ve kanser hastalarına mutlaka öneriyorum. Haftada 2 gün peşpeşe olacak şekilde ve en fazla 10dk yapılabilir. Daha fazla yapılmamalıdır.
  b) Üreme sistemine fayda sağlamaktadır. Sperm ve yumurta kalitesinin artmasına yardımcı olur. Haftada 3 gün ve gün aşırı olacak şekilde (bir gün yapılıp, bir gün ara verilerek) her seferde 7dk tütsü yapılır.
  c) Sinir sistemine fayda sağlamaktadır. Miyelin kılıfın onarılmasına, hücreler arası iletişimin artmasına, sinir sistemi hücrelerinin düzgün çalışmasına yardımcı olur. Haftada 1 gün 20dk tütsü yapılmalıdır. En fazla 7 hafta peşpeşe yapılabilir. Sonrasında mutlaka 6 ay ara verilmelidir.

Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin de kullandığı Tefarik esansiyel yağı, sadece kokusu ile değil, şifası sebebiyle de evlerde bulunması gerekir. Ancak alacağınız ürün mutlaka gerçek Paçuli bitkisinin yağı olsun. Tefarik kokusu diye çok ucuza satılan minik şişeler bu etkileri yapmayacaktır.