Öz Geçmiş

Eğitim

1980 yılında İzmir’de doğdum. İlkokulun ilk 4 senesini Ankara’da okudum. Sonrasında Afyon, Emirdağ’a taşındık. 2 sene burada okuduktan sonra Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde eğitimime devam etmek için Ankara’ya geri geldik. Üniversiteyi İzmir’de Dokuz Eylül İktisat Fakültesinde okudum.

İş Hayatı

Üniversitede okurken bir Windows yazılımı geliştirmeye başladım. Daha çok kişinin programı kullanabilmesi için programın 26 dile çevrilmesi için uğraştım ve 65 ülkeye satışını yaptım. O dönem bu başarı dergilerde, gazete köşelerinde haber oldu. NTV, CNN Turk, TRT başta olmak üzere tv kanallarına konuk olarak davet edildim. Yoğun çalışma temposu nedeniyle okula ve sınavlara gidemedim. 4 yıllık üniversiteyi, 7 yılda bitirdim.

2007 yılında Çin’e ticaret amaçlı gitme kararı aldım. Uygun ürünlerin Türkiye’deki toptancılara satışı, ürün tedarikinde yardımcı olmak için 2 yıldan uzun bir süre Çin’de yaşadım. Çin’de eczanelerde satılan bir ürünün, bir rahatsızlığıma iyi gelmesi üzerine bu ürünü Türkiye’ye kendi markamız altında ithal etmeye karar verdik.

2010 yılında Türkiye’de kendi markamız ile eczaneler aracılığıyla ve internet üzerinden bitkisel takviyelerin ve kozmetik ürünlerin satışına başladık. Şifa ile ilgili insanlara yardımcı olmaya başlayınca ticaret hayatına son verme kararı aldım ve bu markayı, insanlara daha iyi vakit ayırmak için 2021 yılında devrettim.

Hayata Bakış

Şeytandan ve siyasetten Allah’a sığınırım.

Güzel gören, güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır.

Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki bütün vaktini ona sarf ediyorsun?

Kendini beğenen belayı bulur, zahmete düşer. Kendini beğenmeyen sefayı bulur, Rahmete gider.

Şifa

2013 yılı Temmuz ayında Bursa’da manevi büyüğüm ile tanıştım.

Birkaç sene sonra bu tanıştığım manevi büyüğümü ziyarete gittim. Benim bilgim ve talebim olmadan bana el vermiş. (Bunu birkaç sene sonra öğrendiğim için bu şekilde ifade ediyorum.)

Birkaç sene sonra bir başka Allah dostundan el aldım. O vakit, bana Bursa’daki manevi büyüğümün el verdiğini anlar hale geldim. Bursa’ya kendisi ile tekrar görüşmeye gittiğimde, “Ankara’da da sen ol” dedi.


“İman edip dünya ve âhiret için yararlı işler yapanlar, rablerinin izniyle içinde ebedî kalacakları ve altından ırmaklar akan cennetlere konulacaklar ve orada selâmla karşılanacaklardır.” (İbrahim suresi 23.ayet)