Nadir Hastalıklar ve Tedavisi

Spinal Müsküler Atrofi (SMA), Joubert sendromu (JS), kısa cincirli asil-CoA dehidrojenaz eksikliği (SCAD), Zellweger sendromu ve diğer yüzlerce nadir hastalığın temelinde genetik sorunlar yatmaktadır. Bu hastalıklarla ilgili (özellikle SMA ile ilgili) haber kanallarında sosyal medyada sıklıkla Amerika’dan veya Avrupa’dan ilaç temini için kampanyalar düzenlendiğini, birçok kişinin mağduriyet yaşadığını görüyordum. Aklıma bu hastaların tedavisi ile ilgili yazı yazmak hiç gelmemişti. Bana gelen bir danışanımın önerisi ile bu yazıyı yazmak ve insanlara yardımcı olmak isterim.

Gen haritasını orta beyin kontrol etmektedir. Bu sebeple gen haritasında değişiklik yapılmasının en kolay yolu orta beyinin ilgili kısımlarının düzenlenmesidir. Kromozom haritası ise ön beyin ve 3.enerji bedeninde saklanmaktadır, yani kromozom haritasındaki bozukluklar bu kısımlara yapılacak bir müdahale ile düzelebilir.

Aşağıda formülünü vereceğim kür 2 amaçla kullanılır:

  • Mutasyona uğramış genleri aslına çevirmek
  • Gen tekrarlarını kaldırmak

Gen eksikliğine bağlı nadir hastalıklarda bu kür fayda sağlasa da istenilen sonuç alınmayacaktır. Ancak gen eksikliğinin tedavisi için PRP tekniği farklı bir şekilde kullanılabilir. Kişinin kendi kanı değil, eksik olan gene göre anneden veya babadan alınan kan ile bu işlem yapılmalıdır. Bu konu çok teknik olduğu için burada kısaca mantığını belirtmekle yetinmek istiyorum. Örneğin gen eksikliğine bağlı epidermolizis bullosa (EB) hastalığı olan birisinin tedavisi için hastanın babasından alınan kan özel bir işlem ile plazması ayrıştırılır hastaya ağız yolu ile ilaç gibi 3 ay günde 3 defa 3’er damla düzenli verilmelidir. Anneden gelmesi gereken bir genin eksikliği söz konusu ise PRP işlemi annenin kanı kullanılarak yapılır.


Malzemeler: Karabaşotu, ardıç meyvesi, taze limon kabuğu, taze maydanoz, elma kabuğu kurusu, taze cherry domates kabuğu, kiraz yaprağı kurusu, ayva yaprağı kurusu, Çankırı kaya tuzu, epsom tuzu (magnezyum sülfat), çam balı, içilebilir su.

Hazırlanışı: 1 litre normal sıcaklıkta (20-24 C arası) suya 13 adet karabaşotu, 3 yemek kaşığı ardıç meyvesi, 1 tatlı kaşığı yeni rendelenmiş limon kabuğu, 300 gram maydanoz, 50 gram elma kabuğu, 5 gram cherry domates kabuğu, 10 gram kiraz yaprağı, 30 gram ayva yaprağı eklenir. Çırpıcı ile 3 dakika karıştırılır. 1 silme yemek kaşığı toz halindeki (iri olmayan) Çankırı kaya tuzu eklenir. 15 dakika boyunca kaşıkla karıştırılır. 2 yemek kaşığı bal eklenir ve birkaç dakika daha karıştırılır. Bu karışım süzülür. Süzüldükten sonra yarım çay kaşığı epsom tuzu eklenir ve karıştırılır. Formülde bal tatlandırıcı ve koruyucu olarak kullanılmıştır. Bu içecek buzdolabı gibi serin bir yerde saklanmalıdır.

Kullanımı: 7 yaş ve üzeri için günde 2 defa (sabah-akşam) 1 çay kaşığı içilir. 5 gün içilmeli, 2 gün ara verilmelidir. (Ara verilme günlerini karıştırmamak için hafta içi içerek takibi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.) 3 ay düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. 3 aylık süreçte ürün bittikçe yenisi tekrar yapılmalıdır, toplam kullanım süresi 3 aydır. 2-7 yaş arası kişiler günde 2 defa yarım çay kaşığı içmelidir.

Sağlıklı olduğunu düşünen bir kişi de bu formülü kullanabilir. Ancak kullanım süresi daha kısa (2 ay) olmalıdır, aksi halde pankreas çok fazla çalışacaktır, bu da pankreasta geçici hasar oluşmasına sebep olabilir.

Kimler Kullanmamalıdır: Tip2 diyabet hastaları ve düşük tansiyon hastaları kullanmamalıdır. Safra kesesi olmayanlar için uygun değildir. Emzirme dönemindeki kişiler kullanmamalıdır. 2 yaşından küçükler kullanamaz.

Allah her hastalığın şifasını vermiştir. Eskiden veba, su çiçeği gibi hastalıklar ölümcül kabul edilirken, artık bu hastalıklar sebebiyle ölüm söz konusu olmamaktadır. İnanıyorum ki SMA, kanser vb. uzun tedavi süresi olan hastalıklar çok yakında daha kısa sürelerde ve daha kolay tedavi edilir hale gelecektir.