Lapis Lazuli

Allah, dünyada bir çok değerli taş yaratmıştır. Akik, yakut, safir gibi değerli taşlardan birisi olan Lapis Lazuli, asırlarca korunma amaçlı kullanılmıştır. Negatif enerjileri çekmediği ve temizlenmeye ihtiyacı olmadığı için birçok taşa göre ayrıcalıklıdır. Örneğin, akik bir bileklik kullanıyorsanız, en azından haftada bir, bu bileklik saf su ile 2 dakika yıkanarak temizlenmeli ve üzerinde biriken negatiflerden arındırılmalıdır. Aksi halde kullanan kişiye zarar vermeye başlayacaktır. Bir çok değerli taş için geçerli olan bu durum, lapis lazuli için geçerli değildir. (Temizlenme, her değerli taş için farklı şekilde yapılır. Örneğin; kimisi toprağa gömülerek, kimisi akan suda bekletilerek, kimisi sadece yıkanarak yapılır. Bu sebeple kullandığınız değerli taşların temizlenme yöntemini araştırıp, temizlemenizi tavsiye ederim.)

Lapis Lazuli, mavi taş manasına gelir. Birkaç farklı kullanımından bahsetmek isterim. Güneşe bağlı oluşan cilt yaşlanmalarını, kırışıklıkları gidermek için şu şekilde kullanılabilir: Hiç kullanılmamış 10gram lapis lazuli, 100gram suya konulur, orta şiddette ateşte kaynatılır. Kaynama (fokurdama) başlayınca altı kapatılır. Soğuyuncaya kadar beklenir ve süzülür. Burada kullanılan taş, çöpe atılmalıdır, başka amaçla kullanılmamalıdır. Elde edilen su, günde 1-3 defa cilde sürülür. 3 haftalık kullanımda belirgin değişimler başlayacaktır inşallah. Bazı kişilerde bu süre daha kısa olmaktadır. Taşın yapısındaki kalsit, pirit ve diğer bir çok mineral bu faydanın oluşmasını sağlamaktadır.

Hazırlanan bu suya 3 damla limon eklenir ve her gün kahvaltı öncesi 3 damla içilirse, kabızlık şikayetinin tedavisine yardımcı olarak da kullanılabilir. Bu şekilde bir kullanımda en fazla 6 gün peşpeşe içilebilir. Sonrasında 3 hafta ara verilmelidir. Kabızlığın en iyi alternatif tedavilerinden birisidir. İçilmek üzere hazırlanan bu su 5 hafta içerisinde tüketilmelidir. Hamileler kullanabilir ancak emziren bayanlar kullanmamalıdır. (Limonlu hali cilde uygulanmamalıdır.)

Lapis Lazuli’nin, negatif enerjilerden (nazar, beddua, büyü) koruduğuna inanılmıştır. Oysaki yaydığı enerji sadece düşük ve orta frekanstaki enerjilerin etkisini azaltmaktadır. Beddua, yüksek frekans bir enerjidir. Nazar, her frekansta olabilir. Eğer orta frekans bir nazar enerjisi kişiye gelirse, bu taş vücut enerjisini yükselttiği için gelen enerjiden etkilenmemeye vesile olur. Bu taşın negatif enerjileri tutmaması gibi sıradışı bir özelliği daha vardır: Okunan ayet ve duaların enerjisini tutar. Örneğin, önünüze lapis lazuli taşından oluşan bir bileklik koydunuz; Euzu Besmele ve 13 Ayetel Kürsi okudunuz ve bu taşa üflediniz. Bu durumda, bileklik okuduğunuz ayetin nurunu alır ve muhafaza eder. Bilekliği taktığınızda; enerji bedenleriniz, çakralarınız, meridyenler ve auranız Ayetel Kürsi enerjisi ile dolar. Adeta size Ayetel Kürsi okunmuş gibi bir etki sağlar yani korunma ve muhafaza sağlar.

Bir başka örnek vermek gerekirse, bilekliğe Rad suresi 42.ayeti, 13 tekrar okunursa, bu bileklik sistit (idrar yolları enfeksiyonu) oluşumunu önlemek için kullanılabilir. Yada Meryem suresi 19 ve 20.ayetler 13 tekrar olarak okunursa (19-20,19-20,19,20… şeklinde), bilekliği takan kişide açlık hissini azaltacaktır. Çok çabuk acıkanlar, doymayanlar veya diyet yapanlar için faydalı olacaktır inşallah.
Tüm bu ayetlerin hepsi okunursa tüm faydalar tek bileklikte toplanmış olur.

Burada en önemli detay; bu ayetleri, duaları veya sureleri okuyan kişinin kim olduğudur. Eğer, Müslümana yakışır bir hayat sürmüyorsa, yani rahatlıkla gıybet dedikodu yapıyorsa, başkasına zulmediyorsa, ibadetlerine dikkat etmiyorsa; kişi -değil 13 tekrar- 99 defa okusa yine fayda görmeyebilir. Okuyan kişinin Allah’a yakınlığı bu tekrar sayısını belirlemektedir. Allah’a kullukta hassas birisi -13 değil- 1 tekrar dahi okusa yeterli olabilir. Aynı şekilde bu ayetlerinin nurunun ne kadar süre bileklikte kalacağını da yine kişinin keyfiyeti belirler. Kulluk vazifesine (namaz, oruç vb) dikkat eden, ahlaki ve toplumsal hal ve tutumlarına da dikkat etmeye çalışan bir Müslüman için bu süre uzun olacaktır. 2 yıl, 20 yıl vb… Ben Müslümanım deyip, zahiren Müslüman gibi ibadetlerine dikkat ediyor görünse de, Peygamber Efendimizin sünnetine, İslam ahlakına uygun davranmayan birisi için bu süre belki 2 dakikadır, belki 2 saniye. Allahualem.

Bu taşı aksesuar olarak kullanırken, bileklik olması en doğrusudur. Bileklik olarak en fazla 20 yıl kullanılabilir. Aynı bilekliği birden fazla kişi takmamalıdır. Bileklik olarak kullanırken, mutlaka sol ele takılmalıdır. Vücudun sol tarafı, negatifleri çekmeye programlanmıştır. Ancak solak birisinde bu program da tam tersi işler. Allah kimseye kaldıramayacağı yük yüklememiştir, rahmetiyle solak kulunun da enerjisel yapısını ona uygun yaratmıştır. Bu sebeple solak birisi, sağ eline takmalıdır.