Hacamat İle Tedavi

Hacamat, peygamber efendimizin (sav) tavsiye ettiği tedavi yöntemlerinden birisidir. Kendisi ihramlıyken de oruçluyken de hacamat olmuştur. Hacamatı tavsiye etmiştir. Hacamat ile tedavide, kişinin enerji alanına girilmektedir. Küçük kesikler atılarak, kan akıtma işlemi başladığı anda enerji alanına girilmiş olur. Örneğin, Hayber’de Yahudi bir kadın zehirli et getirmiş, peygamber efendimiz (sav) bu etten yediğinde zehirli olduğunu anlamış ve kahil noktasından hacamat yaptırmıştır. Zehirli et, yenildiğinde ilk önce arka beyine zarar verir. Kahil noktasına hacamat yapıldığında, vücuttaki bütün enerji noktaları tetiklenir. Zararlı maddelerin vücuttan idrar yoluyla hızla atılması için orta beyin ve böbrekler faaliyete geçer.

Efendimizin (sav), hacamat yaptırdığı noktalar:

  1. kahil noktası: omuz kürekleri arasındaki boşluğun en üst kısmındadır. (Vücutta Kahil olarak adlandırılan 3 nokta vardır. Burada sadece sünnet olanı tarif ettim.)
  2. ahda‘ayn noktaları: boyun bölgesindeki iki damarın geçtiği noktalar (toplar damar geçtiği için dikkatli olunması gerekir)
  3. yafuh noktası: başın ön kemiği ile arka kemiğinin birleştiği kısım (çocuklarda bu kısmın adı bıngıldaktır)
  4. başın arka noktası
  5. karın boşluğunun her 2 yanına (uyluk kemiklerinin hizasında)
  6. ayaklarının üzerine (parmakların yarım santim yukarısına)
Sünnet olan hacamat noktaları

Küçükken bıngıldak denilen yumuşak dokunun olduğu yafuh denilen nokta enerji bedenlerindeki sorunları, çakralardaki sorunları ve meridyenlerdeki sorunları tedavi etmek için kullanılır. Fiziki bedenimiz haricinde görmediğimiz bizi çevreleyen 7 tane enerji bedeni bulunmaktadır. Örneğin covid19 virüsü, 3.enerji bedeninde bozulma yapmaktadır. Covid19 atlatan birisi, covid19 sonrası kalan sağlık sorunlarından kurtulmak için bu yafuh denilen noktaya hacamat yaptırması yeterlidir. Hacamat ile tedavi, bir çeşit enerji ile tedavi yöntemidir.

Peygamber efendimizin (sav) her hacamatında istisnasız terk etmediği 2 yer vardır. Birisi kahil, diğeri de boyundaki ahda’ayn noktalarıdır.

Hacamat, manevi bir ilimdir yani kişinin enerji alanına girilmektedir. Yafuh ve kahil noktalarına hacamat yapıldığında kişinin enerji alanındaki kötü enerjiler vücudu terk etmektedir. Birçok psikolojik rahatsızlığın sebebi olan bu kötü enerjiler, hacamat yapan kişiyi yoracaktır. Peygamber efendimiz, hacamat yaptırmış ve ücretini her zaman ödemiştir. Haccamın ücretinin verilmesini emretmiştir. Çünkü burada sadece bir emek söz konusu değildir, kişinin enerji alanına girilmesi müdahale edilmesi, mutlaka bir bedele tabiidir. Örneğin kişi, eşine hacamat yapıyorsa, zaten eşim diyerek ücret ödemesem de olur diyemez. Belki bu durumda daha doğrusu, ücretini sadaka olarak birisine vermek olabilir. Sonuç olarak, hacamat olandan bir bedel (ücret) çıkmalıdır. Hayrına, ücretsiz hacamat yapılmaz.