Enerji Kanalları ve Uyumlama

Her insan, bir ucu beyinciğe bağlı olan bir enerji kanalına bağlanmış olarak doğar. Enerji kanalını, kişinin yaşamak için enerji aldığı görülmeyen bir kablo gibi düşünebilirsiniz. Bu ana kanal ile insan hayati fonksiyonlarını sürdürür. İstisnasız herkeste beyincik ile bağlantılı bu enerji kanalı vardır. Ancak bazı kişiler genetik olarak veya Allah’ın bir lütfu olarak ilave enerji kanallarını da kullanarak hayata başlar. Yer ile gök arasındaki bu ana kanal, kişilerin hayatta kalmasını sağlar. Dünyamızda yerin altından geçen, gökyüzünün üzerinden geçen ve hatta diğer gezegenlerden geçen milyarlarca görülmeyen enerji kanalları vardır.

Enerji eğitimlerinde, bir master (öğretmen yada uzman) kişi sizin bu milyarlarca kanallardan bir yada birkaçına bağlanabilmenizi sağlar. Böylece o kanaldaki enerjiyi kullanır hale gelirsiniz. Örneğin gökyüzünün hemen üzerinden geçen ilk kanal size bağlanırsa “seichim reiki” denilen enerjiyi kullanabilirsiniz. Mısırlıların yüzyıllar önce kullandığı bu enerjiyi kullanmak için bu kanalın size bağlı olması gerekir. Bu bağlanma 2 şekilde olabilir. Birinci yol; bu enerjiyi üst seviyede (master) kullanan bir kişi sizi uyumlama denilen bir işleme tabii tutacak. Bir çeşit el vermedir. Ama el alma/verme tabiri bence tam doğru bir tabir değil. Çünkü el verme denilen işlemde tüm birikimler aktarılır, uyumlama (inisiasyon) denilen işlemde sadece söz konusu olan enerjiyi kullanır hale getirilir. İkinci yol; kişi tevekkül ile bu kanala kendisi de bağlanabilir.

Mikao Usui isimli bir Japon 1800lü yılların sonunda 21 gün oruç tutuyor, bu süreçte bir dağın tepesinde günlerce tevekkül ederken, bir kanala bağlanıyor. Böylece bu kanaldan akan enerjiyi kullanmaya başlıyor. İnsanların vücuduna elini koyduğunda elinden akan enerjinin şifa verdiğini görünce bu sistemi kurduğu klinik ve öğrencileri ile tüm dünyaya yayıyor. Bu sistemin adına Usui Reiki deniliyor. Bu kanaldan akan enerjiyi kullanmak için, yukarıda bahsettiğim gibi 2 yol vardır. Kolay yol: Usui Reiki master seviyesindeki bir kişiden eğitim ve uyumlama almaktır.

Milyarlarca kanaldan hangisini kullandığınız şifanın kalitesini belirleyecektir. Bu kanalların da dereceleri vardır. Burada derece ifadesi kanalın genişliğini ifade etmektedir. Geniş bir kanaldan enerji daha hızlı akacaktır. Örneğin Usui Reiki 1.seviye eğitimi alınınca kişiye 2 kanal bağlanır. 1.kanal 4.derece bir enerji içerir. 2.kanal ise 100.derece bir enerji içerir. 2.kanalı beyin sadece abdestliyken kullanabilir. Abdest, beynin tam kapasite çalışmasını sağlamaktadır. O yüzden Reiki 1.seviye eğitimi alan bir kişi, abdestliyken birisine enerji vermesi ile abdestsizken enerji vermesi durumunda çıkan enerji aynı değildir. Bu 2 kanaldaki enerjilerin yapabildikleri de aynı değildir. Örneğin akciğerdeki bir sorun sebebiyle hıçkırık başlasa ve Reiki 1 eğitimi almış birisi abdestsiz enerji uygularsa bu hıçkırık geçmeyecektir ama aynı kişi abdest aldığında 100.derece olan kanalı da kullandığı için akciğerdeki sorun düzelebilir ve hıçkırık geçebilir. Burada bahsettiğim derece kavramı, enerji ile uğraşanların dahi çok ilgilenmediği bir detaydır. Bir başka enerji sistemi olan Kundalini Reiki 1.seviye uyumlaması aldığınızda, 7 kanal size bağlanacaktır. Abdestsizken sadece 2 kanalı kullanabilirsiniz, abdestliyken 7 kanalı da kullanırsınız. Kanalların dereceleri ise sırasıyla 2,11,13,33,34,38,97.

Usui Reiki ile yapabilecekleriniz ile Kundalini Reiki ile yapabilecekleriniz aynı değildir. Deminki hıçkırık örneğini Kundalini Reiki almış birisi için verecek olursak; akciğerdeki bir sorun sebebiyle hıçkırık oluşmuşsa bunun düzelmesi için kanal genişliği en az 5 olmalıdır. Kundalini Reiki alan birisi abdestsiz dahi olsa genişliği 11 olan bir kanal kullandığı için ve bu kanal hıçkırığa iyi gelen bir enerji içerdiği için Kundalini Reiki ile de hıçkırık geçebilir.

Kundalini Reiki, Usui Reiki, Shamballa vs. adı ne olursa olsun bir enerji uyumlaması almış olan kişi, aynı uyumlamayı almış olan bir başka kişi ile aynı kanalı kullanabilir hale gelir. Önemli olan bu enerjileri doğru şekilde kullanabilmektir. Enerji ile ilgilenen ve enerji eğitimi almak isteyen kişilere ilk tavsiyem, öncelikle itikadı düzgün birisinden eğitim almalıdır. Çünkü enerji de Allah’ın yarattığı bir kanundur. Şifa için bir vesiledir, bu unutulmamalıdır. Eğitim veren kişi bu bilinçteyse, enerjiyi en doğru şekilde kullanmayı öğretebilir. İkincisi, uyumlama esnasından mutlaka abdestli olunmalıdır. Bu sayede kanalın size bağlanması esnasında araya kötü enerjilerin girmesi önlenir. Üçüncü tavsiyem enerji ile şifayı önce kişi kendisine, sonra 1.derece yakınlarına yapmalı ve iyice pekiştirmelidir. En az 3 ay başkasına enerji vermeyi önermiyorum.

Enerji ile ilgileniyor ve hangi enerjinin eğitimini alayım diye soruyorsanız, Kundalini Reiki en makul olanıdır. Kundalini Reiki, birkaç seviyeden oluşur. Son seviyeye gelindiğinde kanal genişliği ölçülemeyen (sonsuz) olan 17 kanal kişiye bağlanır. Bu kanallar sadece Müslümanların kullanımına açıktır. 5 vakit namazını kılmayanların bu 17 kanalı kullandığını şahit olmadım. Çünkü sadece vaktinde 5 vakit namaz kılanların vücudunda (kalp-karaciğer-kalın barsaktan geçen) farklı bir enerji hattı meydana gelmektedir. Bu 17 kanal sadece bu hat olanlarda kullanılabilmektedir. Bayanların özel dönemlerinde bu hat kaybolmaktadır veya bir vakit namaz kazaya kaldığında, ertesi gün bu hat geçici olarak kaybolmaktadır. Enerjinin din ile ilgisi yoktur, bir kanundur. Ama inananlar için ayrıcalıklar söz konusudur.


Sakın yılmayın, üzüntüye kapılmayın, eğer iman ediyorsanız mutlaka üstün gelirsiniz! (Al-i İmran suresi, 139.ayet)