Doğru Zannedilen Yanlışlar

Enerji ile ilgilenenler için yazdığım bu yazıda doğru bilinen bazı yanlışları dile getirmek istiyorum. Enerji konusu ile ilgili bilgilerin bazıları Budizm’den ve Hinduizm’den olduğu için bilgilerin bazıları yanlıştır.

Enerji Bedenleri: Her sağlıklı bireyde 7 adet enerji bedeni vardır. Bu bilgi doğrudur ancak Parkinson hastalarında ve otistik kişilerde genelde 8 tanedir. Down sendromlu kişilerde 11 tanedir. Bu tarz vakalarda enerji ile müdahale edilirken 7.enerji bedeninden sonrası kaldırılmalıdır.

Çakralar: Kişi doğduğu zaman 7 çakra (enerji merkezleri) ile doğar. Ergenliğe girdikten sonra eğer kelime-i şehadet getirir, müslüman olarak yaşamaya devam ederse, 8.çakra avuç içlerinde aktif hale gelecektir. Bu 8.çakra diğer çakraların görevlerinde değişiklik yapılmasına sebep olur. Tek tek izah etmeyeceğim ama en yaygın bilineni söylemek isterim. 1.çakra yani kök çakra kişinin dünya ile bağlantısını sağlar diye anlatılır. 8.çakrası aktif olan birisinde yani müslümanda kişinin dünya ile bağlantısını sağlar söylemi yanlış bir söylemdir, geçerliliği yoktur. Müslüman ahiretini düşünerek dünyayı yaşar, dünyaya bağlanmaz. Bir diğer değişen ise; kök çakra böbrek üstü bezleri ile ilgilidir diye anlatılır, halbuki 8.çakrası aktif olan birisinde böbrek üstü bezleri 8. ve 2.çakra ile ilgilidir, 1.çakra ile hiç ilgisi kalmaz. 2.Çakra cinsellikle ilgili diye anlatılırken, 8.çakrası aktif olan birisinde bu fonksiyonların bazısı 1.çakra bazısı 2.çakra ile ilgilidir. Yani kişi müslüman olmakla çakraların vazifeleri ve ilişkili oldukları organlar değişmektedir.

Aura: Herkesin 1 aurası yani enerji alanı vardır, şeklindeki bilgi yanlıştır. Kişilerin birbirini belli noktalarda kesen birden fazla aurası olabilir. Aura temizliği yaptığını söyleyenler çok defa sadece 1 tanesini temizliyor, diğerlerine dokunmuyor. Herkesin doğuştan aurası vardır bilgisi de mutlak doğru değildir. Yeni doğan bir bebeğin 40 gün içerisinde aurası oluşmaktadır.

*** Herkes biyoenerji ile uğraşabilir, yanlış bir bilgidir. Kişilerin başkasına güvenli bir şekilde enerji uygulayabilmesi için kişide yatkınlık ve yeterlilik olmalıdır. Her enerji eğitimi alan enerji kullanabilir ama yatkınlık yoksa kendisine zarar verir. Yeterlilik yoksa enerji uyguladığı kişiye faydası az olur.

*** Biyoenerji hiçbir zaman zarar vermez, yanlış bir bilgidir. Örneğin beyninde tümör olan bir kişinin 6.çakrasına yoğun bir enerji uygulanırsa, tümörde büyüme başlar. Enerji, ehil bir kişi tarafından kullanılmalıdır.

Niyet: Enerji niyet ile çalışır. Bu bilgi doğrudur. Ancak enerji eğitimlerinde “tüm varlıkların en yüksek hayrı için” tabiriyle enerji verilmesi tavsiye edilir. Kişi için neyin hayırlı olduğunu sadece Allah bilir. Hayır zannedilen, şer olabilir. Bu ifadeyi kullananların çogu -özellikle Müslüman olmayanlar- kontrolün kendinde olduğunu zannettiği için bu ifadeyi normal kabul etmektedir. Niyet edilirken kesinlik, mutlak ifade kullanmak esastır. Aksi halde silik bir enerji akışı olacaktır.

2022 yılının Ramazan ayının ilk günlerinde yazdığım bu yazı ilginizi çektiyse, geçmişte yazdığım Enerji Kanalları ve Uyumlama yazısını da okumanızı öneririm.